انواع روش سفر به ارمنستان

سفر به ارمنستان یک تجربه هیجان‌انگیز است. یک کشور زیبا پر از جاذبه‌های گردشگری و طبیعت جذاب که نهایت لذت را به شما هدیه می‌کند. به دلیل نزدیکی به ایران با انواع روش‌ها می‌توانید به این کشور سفر کنید. می‌توانید با توجه به بودجه‌ی خود از طریق هوایی و یا زمینی سفر کنید. در این مقاله به انواع روش‌های سفر به ارمنستان پرداخته‌ایم و در مورد هر کدام توضیحات لازم را ارائه داده‌ایم تا راحت‌تر تصمیم بگیرید. همچنین در مورد قیمت‌ها و هزینه‌هایی که این سفر برای شما خواهد داشت صحبت کرده‌ایم. اگر قصد سفر به ارمنستان را دارید و هنوز تصمیم نگرفته‌اید چگونه سفر کنید این راهنمای جامع را از دست ندهید.

سفر به ارمنستان از طریق هواپیما

سفر هوایی سریع‌ترین روش سفر است. هواپیما شما را از فرودگاه محل زندگی‌تان برمی‌دارد و مستقیما در فرودگاه بین‌المللی ارمنستان واقع در ایروان فرود می‌آیید. این پرواز بسته به مبدا شما عمدتا کمتر از سه ساعت طول می‌کشد. این روش برای افرادی مناسب است که به صورت خانوادگی قصد سفر به ارمنستان را دارند. چرا که وقت زیادی نمی‌گیرد و سفر راحتی را تجربه می‌کنید. اگر قصد دارید ماه‌عسل و یا سفر خانوادگی با تعداد کم بروید و هزینه‌ی پرواز هم برای شما چندان گران تمام نمی‌شود پیشنهاد می‌کنیم سفر هوایی را انتخاب کنید. اکثر فرودگاه‌های ایران به مقصد ایروان پرواز دارند و از این بابت مشکلی پیدا نخواهید کرد.

سفر به ارمنستان از طریق اتوبوس

سفر زمینی بیشتر به اکیپ‌های دوستانه پیشنهاد می‌شود که معمولا تعدادشان زیاد است و در طول مسیر هم از طبیعت بکر این مناطق مرزی لذت می‌برند. اگر شهر شما اتوبوس مستقیم به مقصد ارمنستان ندارد برای سفر با اتوبوس می‌توانید از شهر مبدا خود به سمت ارومیه یا یک شهر مرزی نظیر ماکو اتوبوس بگیرید و ادامه‌ی مسیر هم به سادگی و از طریق اتوبوس‌های شهرهای مرزی امکان‌پذیر است. تبریز هم جای مناسبی است و می‌توانید به راحتی اتوبوس‌هایی به مقصد ارمنستان پیدا کنید. پس از ورود به خاک ارمنستان هم می‌توانید از طریق سواری‌ها مسیر خود را تا محل اقامت خود ادامه دهید. تمام مسیر سفر شما پر از طبیعت ناب و زیبای ارمنستان خواهد بود که از آن لذت خواهید برد.

سفر به ارمنستان از طریق قطار

یک راه سفر خیلی راحت هم وجود دارد که بیشتر به خانواده‌هایی که دنبال کوپه‌ی مخصوص و خانوادگی هستند پیشنهاد می‌شود. این مسیر قطار از جلفا شروع می‌شود تا خاک ارمنستان ادامه دارد و می‌توان گفت تنها مسیر راه‌آهن به ارمنستان است. کافیست با اتوبوس یا ماشین شخصی خود به جلفا بروید و سپس از طریق قطار به راحتی به ارمنستان سفر کنید. انتهای این خط ریل آهن فاصله نسبتا زیادی با ایروان دارد. اما به راحتی از طریق ماشین‌های سواری که دائما در این مسیر مسافر می‌برند می‌توانید به محل اقامت موردنظر خود بروید. سفر با قطار هم امن‌تر است و هم محیط خانوادگی و شخصی‌تری دارد.

سفر به ارمنستان از طریق ماشین شخصی

اگر ماشین شخصی دارید هزینه سفر به ارمنستان به مراتب کمتر می‌شوید. اما باید قبل از سفر حتما برای ماشین خود مجوز ورود به خاک ارمنستان را بگیرید. این کار از طریق برگه کاپوتاژ امکان‌پذیر است که باید از گمرک اخذ کنید. یک پلاک ترانزیت و کارت خودرو بین‌الملل هم برای شما صادر می‌شود. در نظر داشته باشید تنها در صورتی مجاز به رانندگی در ارمنستان هستید که گواهینامه بین‌المللی داشته باشید بدون این گواهینامه ممکن است ماشین شما در ارمنستان توقیف شود. سفر با ماشین شخصی بسیار لذت‌بخش است و هزینه‌ی سفر شما بسیار کمتر می‌شود. رانندگی در جاده‌های سرسبز ارمنستان هم تجربه‌ای دلچسب است که به هیچوجه نباید از دست بدهید.

هزینه سفر به ارمنستان از روش‌های مختلف

امطمئنا باید با توجه به بودجه‌ی خود نسبت به روش سفر خود تصمیم بگیرید. سفر هوایی معمولا پرهزینه‌تر است و قیمت بلیت‌های سفر به ارمنستان و کشورهای دیگر هم روزبه‌روز بیشتر می‌شوند. سفر با اتوبوس و ماشین شخصی هم هزینه بسیار کمتری برای شما دارند. اگر تعداد شما بیشتر از ۳ نفر است سفر با اتوبوس و یا ماشین شخصی به‌صرفه‌تر است و پیشنهاد می‌کنیم از این طریق سفر کنید. برای مسافرت خانوادگی هم بیشتر هواپیما و یا قطار پیشنهاد می‌شود. اگر به دلیل ترس از پرواز و یا مواردی از این دست هم سفر زمینی را انتخاب می‌کنید در نظر داشته باشید که سفر زمینی مدت زمان زیادی طول می‌کشد. در کل می‌توان گفت پرهزینه‌ترین روش سفر از طریق هواپیماست و کم‌هزینه‌ترین آن از طریق خودرو شخصی است.

پیشنهاد موسسه ایرانیان ارمنستان

هواپیما، قطار، اتوبوس و یا ماشین شخصی؟ کدام یک را برای سفر به ارمنستان انتخاب می‌کنید؟ اگر ماشین شخصی دارید و مدارک لازم را هم برای گذر از مرز دارید پیشنهاد ما ماشین شخصی است. اما اگر دوست ندارید رانندگی کنید و یا مدارکتان ناقص است و یا گواهینامه بین المللی ندارید باید با توجه به بودجه‌ی خود تصمیم بگیرید و یکی از روش‌های دیگر را انتخاب کنید. موسسه ایرانیان ارمنستان در جهت رفاه حال شما و در نظر گرفتن هزینه‌های شما مناسب‌ترین بلیت‌ها و امکانات را اختیار شما قرار می‌دهد و سفر هیجان‌انگیزتر و راحت‌تری را برای شما رقم می‌زند. همین الان تماس بگیرید تا اطلاعات تکمیلی را در این مورد کسب کنید.