زندگی در ارمنستان

ارمنستان جزو اولین کشورهایی بود که از جماهیر شوروی جدا شد. این کشور همسایه‌ی شمالی ایران است و مرز مشترک زیادی با ایران دارد. این فاصله‌ی کم با ایران بسیاری از دانشجویان و یا شاغلین و خانواده‌های ایرانی را به این کشور کشانده است. در حال حاضر ارمنستان یکی از مقصدهای مهاجرتی ایرانیان محسوب می‌شود و برای سفرهای کوتاه مدت و بلندمدت هم مکان ایده‌آلی است.
در ادامه به شرایط زندگی در ارمنستان خواهیم پرداخت. تفاوت‌های فرهنگی زیادی میان ایرانیان و مردم ارمنستان وجود دارد که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد و در مورد آب و هوای آن هم اطلاعات تکمیلی را ارائه خواهیم کرد. اگر قصد سفر و یا مهاجرت به ارمنستان را دارید بهتر است قبل از تصمیم گرفتن این موارد را به دقت مطالعه کنید. چرا که سفر راحت‌تری خواهید داشت و اگر با پیش‌فرض‌های اولیه به آنجا مهاجرت کنید زودتر با شرایط سازگار می‌شوید.

آب و هوای ارمنستان

ارمنستان جزو اتحادیه‌ی بزرگ جماهیر شوروی بود و از نظر آب و هوا شباهت زیادی با خود روسیه دارد. هر چند به اندازه‌ی روسیه سرد نیست. شاید بتوان آب و هوای آن را به شهرهای شمال غرب ایران نظیر اردبیل و ارومیه تشبیه کرد. زمستان سردی دارد و معمولا برف زیادی آنجا می‌بارد. بهارش بسیار کوتاه است و شاید کمتر از ۴۵ روز طول بکشد. اما تابستان و پاییز بسیار دلچسبی دارد. آب و هوا در این موقع از سال بسیار ایده‌آل است و بندرگاه‌ها و رودخانه‌های این کشور جایی بسیار ایده‌آل برای سفر و بازدید و استراحت هستند.
طبیعت ناب ارمنستان هم یکی دیگر از ویژگی‌های شناخته شده‌ی آن است. بسیاری صرفا به خاطر این آب و هوا و طبیعت بکر به آنجا سفر می‌کنند. چون شهرهای ارمنستان هنوز به آن شکل صنعتی نشده‌اند و کارخانه‌های کمی آنجا وجود دارند هوای آن نسبت به سایر کشورها بسیار پاک‌تر است

مردم و فرهنگ ارمنستان

ارمنی‌ها تیره‌ای از مسیحیت به شمار می‌آیند. در حقیقت دین غالب در ارمنستان مسیحیت است و شما می‌توانید در جای جای این کشور صومعه‌ها و کلیساهای قدیم و جدید را ببینید. البته مردم ارمنستان چندان مذهبی نیستند. یعنی در گفتگوهای روزمره و یا فعالیت‌های اجتماعی‌شان چندان به مذهب پرداخته نمی‌شود و توریست‌ها و مهاجرین با هر دین و مذهبی در این کشور احساس راحتی دارند.
فرهنگ مردم ارمنستان متمایل به فرهنگ اروپایی است. عمدتا بی‌سروصدا و ساکت هستند و فرم جشن‌ها و مهمانی‌های آن‌ها هم شباهت زیادی به سایر کشورهای اروپایی دارد. در نظر داشته باشید که مردم این کشور به زبان ارمنی صحبت می‌کنند. اما اکثرا با زبان انگلیسی و گاها روسی و فرانسوی آشنا هستند و اگر با یکی از این زبان‌ها صحبت کنید احتمالا بتوانید منظورتان را به راحتی برسانید. به طور کلی فضای خوبی برای توریست‌ها و مهاجرین در این کشور فراهم شده است.

تفریحات و جاهای دیدنی ارمنستان

ارمنستان پر از جاهای دیدنی است. چه از نظر تاریخی و چه از نظر طبیعی جای ایده‌الی برای گردشگرهاست. اگر قصد مهاجرت به ارمنستان را دارید این کشور از نظر تفریحی گزینه‌ی بسیار مناسبی است. چرا که با توجه به آزادی‌های اجتماعی در این کشور انواع کنسرت‌ها و برنامه‌های مختلف در این کشور برگزار می‌شوند. به دلیل اینکه منبع درآمد ارمنستان اکثر از توریسم می‌باشد انواع کلاب‌ها، رستوران‌های مجلل، بندرگاه‌های لوکس و … در حال تاسیس و راه‌اندازی در این کشور هستند.
همچین علاوه بر مکان‌های تاریخی، تعداد مکان‌های طبیعی مانند کوه‌ها و دریاچه‌های هیجان‌انگیز هم در این کشور بسیار زیاد است. یک کشور کوچک اما پر از تفریحات و سرگرمی‌های متعدد. اگر کیفیت زندگی و رفاه آینده‌ برای شما اهمیت دارد این فرصت استثنایی را از دست ندهید. با یک تماس با موسسه ایرانیان ارمنستان اطلاعات تکمیلی را در این زمینه کسب کنید و بار خودتان را به مقصد ارمنستان، کشور زیبایی‌ها ببندید.