افتتاح حساب بانکی شخصی و شرکتی در ارمنستان

امروزه بسیاری از اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی برای توسعه کسب وکار خود در سطح بین‌المللی و یا برای ادامه زندگی در خارج به افتتاح حسای بانکی شخصی و یا شرکتی نیاز دارند. با دارا بودن ویزا کارت میتوان انواع حسابهای بانکی اعم از شخصی و شرکتی در ارمنستان را افتتاح کرد.
شرایط داشتن حساب شخصی در ارمنستان
این حساب برای فرد از طرف چند بانک ارمنی و با هزینه کمی ویزا کارت یا مسترکارت صادر میشود. به دلیل دارا بودن سوئیف کد در هر جای دنیا که باشیم میتوانیم به راحتی پول انتقال دهیم. البته برخی از بانکهای ارمنی به دلیل سیاستهای خاصی که وجود دارد برای ایرانیان حساب باز نمیکنند.

مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب
کپی صفحه اول پاسپورت شخص متقاضی
ارائه کد بانکی (رمز دوم)، آدرس، ایمیل، شماره موبایل
تعیین نوع کارت ویزا یا مستر کارت و نوع حساب ارزی (دلاری یا یورویی)

چگونه حساب شرکتی در ارمنستان افتتاح کنیم؟

برخلاف حساب شخصی قوانین محمکتر و سختگیرانه‌ای بر آن حاکم است. شما میتوانید به نام شرکت خود حساب باز کنید ولی باید تمام معاملات با فاکتور رسمی شرکت که در آن کلیه برداشتها و واریزها و مبدا و مقصد پول مشخص باشد؛ انجام شود. بانکها ممکن است برای افتتاح حساب پول زیادی درخواست کنند البته این مبلغ در حساب شرکت موجود است اما تا زمان اخذ اقامت ارمنستان، قابل برداشت نخواهد بود.

ثبت شرکت

در ارمنستان به دو صورت میتوانیم شرکت خود را ثبت کنیم:
تضامنیLTD: در این نوع به شریک و سهامدار نیاز نیست.
مسئولیت محدودLLC: برای ثبت این شرکت باید ۹ نفر شریک غیرارمنی داشته باشیم. و میتوانیم برای خود و هر یک از اعضای شرکت اقامت ارمنستان دریافت کنیم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

نام شرکت
پرکردن فرم شرکت در ارمنستان
اسکن پاسپورت سهامداران و مدیرعامل
وکالتنامه

مدارک افتتاح حساب شرکتی
بعد از اینکه شرکت خود را به صورت قانونی در ارمنستان ثبت کردیم میتوانیم با داشتن مدارک زیر برای شرکت خود حساب بانکی نیز افتتاح کنیم.
حضور مدیرعامل شرکت
برگه تائیدیه مدیرعامل از اداره ثبت
مهر رسمی شرکت
کپی پاسپورت اعضای شرکت

بانک ملت در ارمنستان

برای افتتاح حساب میتوانیم از بانک ملت که در ارمنستان وجود دارد استفاده کنیم، اما تفاوت عمده‌ی این بانک با دیگر بانکهای ارمنستان در این است که به دلیل دارا نبودن سوئیفت کد نمیتوانیم با بانکهای خارجی مراوده داشته باشیم. پس بیشتر برای شرکت و اشخاصی است که قصد مراودات با بانکهای ایرانی یا اقامت دایمی ارمنستان را دارند، و برداشت و واریز آنها به صورت ریال میباشد.