باز کردن حساب بانکی، گواهی‌نامه، مسائل مربوط به ویزا، اقامت و تمام این موارد جزو الزامات مهاجرت هستند. به هر کشوری سفر کنید در ابتدای کار باید این هفت خان رستم را بگذرانید. باید گفت که اگر خودتان بدون هر گونه وکیل این مراحل را بگذرانید وقت و انرژی زیادی از شما گرفته می‌شود. آماده کردن اسناد و مدارک و  وقت سفارت و مواردی از این دست وقت‌گیر است و باید یک فرد متخصص و باتجربه در این زمینه این کارها را انجام دهد تا زودتر به نتیجه برسد. به برخی از این موارد به صورت خلاصه خواهیم پرداخت.

گواهی‌نامه رانندگی ارمنستان

برای رانندگی در ارمنستان به گواهینامه رانندگی بین‌الملل احتیاج دارید. با گواهینامه ایرانی رانندگی در این کشور مشمول جریمه است و قانونی نیست. برای اخذ این گواهینامه نیازی نیست حتما از طریق کشور ارمنستان اقدام کنید. کانون‌های جهانگردی  و اتومبیل‌رانی در ایران نیز وجود دارند که از طریق اصل گواهینامه رانندگی جمهوری اسلامی ایران می‌توانید نسبت به اخذ این گواهینامه اقدام کنید. با این گواهینامه می‌توانید به راحتی در جای جای اروپا رانندگی کنید. یکی دیگر از خدمات موسسه‌ی ایرانیان ارمنستان اخذ گواهینامه بین‌المللی برای رانندگی در ارمنستان است. این فرایند مدت زمان کمی انجام می‌شود و می‌توانید گواهینامه را درب منزل تحویل بگیرید و در تمام طول سفر بدون هرگونه مشکلی رانندگی کنید.

افتتاح حساب بانکی شخصی و شرکتی

برای افتتاح حساب بانکی می‌توانید از بانک‌های مستقر در ارمنستان اقدام کنید. بانک‌های زیادی در ارمنستان وجود دارند که البته قوانین خاص خودشان را دارند. به طور مثال بانک بریتانیایی HCPC مطابق قوانین بریتانیا به ایرانیان خدمات افتتاح حساب نمی‌دهد و نمی‌توانید از این طریق اقدام کنید. سایر بانک‌ها نیز برای ایرانی‌ها شرایط خاصی را در نظر می‌گیرند و برای باز کردن حساب شرکتی قضیه پیچیده‌تر هم می‌شود و در بسیاری از مواقع شرایط ترنسفر پول به صورت آنلاین به این حساب‌ها داده نمی‌شود. پس چه باید کرد؟

باید بدانید کدام‌ بانک‌ها را انتخاب کنید. موسسه‌ی ایرانیان ارمنستان در این زمینه با توجه به شرایط شما بهترین بانک را به شما پیشنهاد می‌کند تا به راحتی از این طریق اقدام کنید. افتتاح حساب در بانک‌های ارمنستان معمولا یک روز کاری طول می‌کشد و اگر مدارک شما کامل باشد می‌توانید در مدت یک هفته و یا کمتر کارت بانکی معتبر خود را دریافت کنید. شایان ذکر است که از طریق این کارت می‌توانید در تمام نقاط اروپا از خدمات مالی و بانکی بهره مند شوید.

بیمه خودرو در ارمنستان

اگر در ارمنستان از خودرو شخصی استفاده می‌کنید قاعدتا به بیمه هم احتیاج دارید. اخذ بیمه برای ایرانیان نیز گاها با مشکلاتی جزئی همراه است و اسناد و مدارک زیادی برای این کار خواسته می‌شود. از طریق موسسه می‌توانید به راحتی بهترین ارائه دهنده بیمه را پیدا کنید و از خدمات آن بهره‌مند شوید. یک بیمه‌ی معتبر که می‌توانید در زمان بروز تصادف و مشکلاتی از این قبیل از آن بهره ببرید.

اقامت در ارمنستان

و حالا مهم‌ترین بخش از خدمات حقوقی که توسط موسسه ایرانیان ارمنستان انجام می‌شود. یعنی اخذ اقامت ارمنستان.
اقامت ارمنستان پیچیدگی‌های سایر کشورها را ندارد و از روش‌های زیر قابل انجام است:
اقامت تحصیلی
اقامت از طریق کار و اشتغال
اقامت از طریق سرمایه‌گذاری
اقامت از طریق ثبت شرکت

در سال‌های گذشته اقامت از طریق خرید ملک هم جزو این گزینه‌ها بود که در حال حاضر بنا به قوانین جدید ارمنستان از شرایط اقامت حذف گردیده است. باید گفت که کشور ارمنستان در حال حاضر با کمبود نیروی کار و متخصص مواجه است و اخذ اقامت از طریق کار و اشتغال و همچنین ثبت شرکت بسیار راحت‌تر است و هزینه‌های کمتری روی دست شما می‌گذارد. اقامت از طریق تحصیل نیز یکی از راه‌هایی است که عموما دانشجویان ایرانی برای ورود به این کشور و سپس اروپا استفاده می‌کنند.

از طریق سرمایه‌گذاری هم می‌توان به راحتی اقامت گرفت. این سرمایه‌گذاری عمدتا روی شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های وابسته به دولت انجام می‌شود و در بسیاری از موارد سودزا است. ناگفته نماند که پس از ۳ سال اقامت موقت در این کشور می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید و در صورت آشنایی با زبان ارمنی و حقوق شهروندی ارمنستان می‌توانید تبعه‌ی این کشور شوید و پاسپورت معتبر ارمنستان را دریافت کنید.

تمام این مراحل شرایط و پیچیدگی‌های خاص خودشان را دارند. به قول معروف دنگ و فنگ زیادی دارند و حتما باید از طریق یک وکیل مهاجرتی و یا یک موسسه معتبر این کارها را انجام دهید تا زودتر به نتیجه برسید. موسسه ایرانیان ارمنستان با وکلای مجرب و کارکشته تمام این مراحل را در کمترین زمان ممکن برای شما انجام می‌دهد تا به راحتی بتوانید اقامت کشور زیبای ارمنستان را بگیرید.