خرید ملک در ارمنستان

ملک در ارمنستان چندان گران‌قیمت نیست و در سال‌های اخیر ایرانیان زیادی در املاک ارمنستان سرمایه‌گذاری کرده‌اند و یا برای زندگی در ارمنستان اقدام به خرید ملک کرده‌اند. در گذشته خرید ملک در ارمنستان هم جزو راه‌های اخذ اقامت بود اما در حال حاضر امکان اخذ اقامت از این طریق وجود ندارد. با خرید ملک در ارمنستان یک سرمایه‌گذاری بسیار هدفمند خواهید داشت چرا که با پیشرفت این کشور و ورود آن به بازار جهانی قیمت ملک رو به افزایش است و حتی با فروش آن هم می‌توانید سود زیادی کسب کنید.
در این مقاله راهنمای خرید ملک در ارمنستان را برای شما ارائه کرده‌ایم. این املاک شامل زمین، خانه و مستغلات است. اگر قصد خرید ملک در خاک ارمنستان را دارید پیشنهاد می‌شود این مقاله را تا انتها بخوانید تا هم تصمیم درستی بگیرید و هم از قیمت‌ها و بازه‌ی قیمتی آن با خبر شوید.

 

خرید زمین در ارمنستان

اگر می‌خواهید در ارمنستان زمین بخرید باید ابتدا کاربری و هدف آن را مشخص کنید. به طور مثال اگر زمینی برای ساخت خانه می‌خواهید و دوست دارید کاربری اجتماعی داشته باشد که بعدها بتوانید در آنجا ساختمان تجاری و یا مسکونی بسازید بهتر است از زمین‌های حومه شهر و یا داخل شهر استفاده کنید. با افزایش جمعیت شهرهای ارمنستان این شهرها به سرعت در حال گسترش هستند و حومه‌ی شهر هم معمولا قیمت کمتری دارد.
زمین برای ساخت کارخانه و صنایع تولیدی هم در این کشور بسیار رایج است چون این کشور از نظر اقتصادی در حال پیشرفت است. زمین‌های کشاورزی هم که یکی دیگر از منابع درآمد در ارمنستان می‌باشند می‌توانند انتخاب بعدی شما باشند. در نظر داشته باشید که دولت ارمنستان به شما مجوز تغییر کاربری زمین را نمی‌دهد. به طور مثال زمین کشاوری را نمی‌توانید به زمین شهری تبدیل کنید.

.

خرید خانه و آپارتمان

خرید خانه و یا واحد آپارتمانی برای زندگی در ارمنستان به عوامل زیادی بستگی دارد. به طور مثال قیمت آپارتمان در ایروان نسبت به شهرهای دیگر به مراتب بیشتر است. زندگی در ایروان عمدتا کیفیت بالاتری نسبت به سایر شهرها دارد. بهتر است در وهله‌ی اول موقعیت آپارتمان مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس با توجه به بودجه‌ی خود در مورد متراژ و نوع خانه و ساختمان تصمیم بگیرید.
در نظر داشته باشید که اکثر ساختمان‌ها در ارمنستان قدیمی هستند و اگر کیفیت ساختمان برای شما اهمیت دارد حتما به تاریخ ساخت آن دقت کنید. ایروان از نظر شهرداری به ۱۲ منطقه تقسیم می‌شود که هر کدام از مناطق قیمت خاص خودشان را دارند. سایر شهرهای ارمنستان هم با توجه به موقعیت آپارتمان می‌توانند هزینه‌های متغیری برای شما داشته باشند. در نظر داشته باشید که قبل از خرید خانه حتما با مشاوران خبره‌ی موسسه ایرانیان ارمنستان مشورت کنید تا بهترین خانه را در بهترین موقعیت شهر انتخاب کنید.
.
.

قیمت خرید ملک در ارمنستان

قیمت زمین با توجه به کاربری آن تعیین می‌شود قطع به یقین قیمت یک ملک با کاربری اجتماعی با قیمت یک زمین کشاورزی بسیار فرق دارد. از این رو باید با توجه به کاربری آن و موقعیت زمین در این باره تصمیم بگیرید. به طور مثال قیمت زمین کشاورزی ممکن است متری ۳ دلار برای شما هزینه داشته باشد اما قیمت زمین با کاربری شهری عمدتا از متری ۸۰ دلار به بالا می‌باشند.
قیمت آپارتمان هم از متری ۸۰۰ دلار شروع می‌شود و تا سقف ۲۰۰۰ ادامه می‌‌یابد. البته این قیمت‌ها در شهر ایروان به مراتب بیشتر است. خانه‌های ویلایی هم قیمت بالاتری دارند و معمولا از متری ۱۵۰۰ دلار کمتر نمی‌توانید خانه‌ی ویلایی پیدا کنید.
در مورد قیمت‌ها هم نگران نباشید. مشاوران حرفه‌ای ایرانیان ارمنستان به شما در خرید بهترین ملک با بهترین موقعیت و قیمت مناسب‌تر به شما کمک می‌کنند تا یک سرمایه‌گذاری امن و مطمئن داشته باشید.

.