دوره زبان در ارمنستان

اگر قصد مهاجرت به ارمنستان را دارید و یا قصد دارید مدت طولانی در آنجا زندگی کنید یادگیری دو زبان انگلیسی و ارمنی بسیار به شما کمک می‌کند تا هم از نظر تحصیلی و هم از نظر حرفه‌ای بیشتر پیشرفت کنید و راحت‌تر با افراد در محیط‌های کاری و تحصیلی ارتباط برقرار کنید. کالج‌های زبان معتبری در کشور ارمنستان و مخصوصا محدوده‌ی ایروان وجود دارد که دانشجو می‌پذیرند و با اخذ شهریه دوره‌های زبان را در ارمنستان برگزار می‌کنند.
دوره زبان در ارمنستان برای دانشجویان یک فرصت استثنایی است و بیشتر دانشجوهای ایرانی قبل از شروع تحصیل در این دوره‌ها شرکت می‌کنند و زبان انگلیسی و یا ارمنی را در سطح بالایی یاد می‌گیرند تا در ادامه‌ی روند تحصیل به مشکل نخورند. این دوره‌ها در دو سطح آکادمیک و عمومی برگزار می‌شوند و در نهایت در صورت گذراندن دوره مدرک آن‌ را هم می‌توانید دریافت کنید.

هزینه دوره و کلاس زبان انگلیسی در ارمنستان

بسته به اینکه در کالج‌های زبان دولتی و یا خصوصی ثبت نام می‌کنید هزینه‌های آن هم متغیر است. کالج‌های دولتی که عمدتا زیر نظر دانشگاه‌ها و به صورت آکادمیک کار می‌کنند هزینه‌ی کمتری نسبت به کالج‌های خصوصی می‌گیرند. خود کالج‌ها هم با توجه به امکاناتی که ارائه می‌دهند و کیفیت سطح آموزش آن‌ها رتبه‌بندی می‌شوند و هزینه‌های متغیری دارند. با این حال می‌توان هزینه‌ای بین ۲۰۰ الی ۴۰۰ دلار را برای این کار در نظر گرفت.
لازم به ذکر است که اگر زبان انگلیسی را قبلا یاد گرفته‌اید و صرفا قصد اخذ مدرک دوره زبان را دارید می‌توانید در آزمون تعیین سطح شرکت کنید. اگر در این آزمون نمره‌های قبولی را کسب کنید می‌توانید مستقیما در آزمون نهایی کالج شرکت کنید تا بتوانید مدرک لازم برای شغل و یا دانشگاه خود را کسب کنید. پروسه‌ی اخذ مدرک هم زیاد طول نمی‌کشد.

برگزاری آزمون زبان آیلتس در ارمنستان

آزمون آیلتس یکی از معتبرترین گواهینامه‌های زبان است که برای پذیرش اکثر دانشگاه‌ها و یا شغل‌ها در اروپا جزو ملزومات است. برخی دانشگاه‌های ارمنستان هم نمره‌ی آیلتس بیشتر از ۵٫۵ را جزو شروط پذیرش اعلام کرده‌اند. این آزمون در دوره‌های زمانی یک ماهه برگزار می‌شود. بسیاری از متقاضیان دریافت مدرک آیلتس ارمنستان را برای این آزمون انتخاب می‌کنند. چرا که هم نزدیک‌تر است و هم امکان سفر با اتوبوس وجود دارد و هزینه‌های زیادی هم برای صدور ویزا و بلیط سفر اخذ نمی‌شود. این آزمون در بریتیش کنسول ارمنستان برگزار می‌شود.
موسسه ایرانیان ارمنستان برای این دسته از متقاضیان امکانات ویژه‌ای در نظر دارد و با زمان‌بندی سفر و مشاوره‌های لازم در زمینه اسکان چند روزه و … میزان هزینه‌های این سفر برای گذران آزمون شفاهی و کتبی به کمترین میزان رسانده است. در ضمن تمام فعالیت‌های مربوط به ثبت‌نام و واریز وجه و ارسال مدارک نیز توسط خود موسسه در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود

شرکت در آزمون تافل در ارمنستان

مدرک تافل هم از معتبرترین مدارک زبان در جهان است. برای ثبت‌نام و شرکت در این آزمون باید حداقل ۵ هفته قبل از برگزاری آزمون مراحل ثبت‌نام و پرداخت هزینه‌ها را انجام دهید. نتایج این آزمون برای اکثر دانشگاه‌های معتبر جهان جزو شروط پذیرش است و در رزومه کاری یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود. ارمنستان به دلیل نزدیک بودن و هزینه‌های کمتر برای آزمون تافل بسیار ایده‌آل است. اگر قصد شرکت در آزمون تافل در ارمنستان را دارید موسسه ایرانیان ارمنستان خدمات لازم را برای سفر راحت با هزینه‌های کمتر در اختیار شما قرار می‌دهد.
این آزمون از سال ۲۰۱۶ در اکثر نقاط جهان به صورت اینترنتی برگزار می‌شود اما به دلیل محدودیت‌های شرکت در آزمون اینترنتی در ایران این کار در ارمنستان به راحتی امکان‌پذیر است. اگر قصد شرکت در آزمون تافل یا آیلتس در کشور ارمنستان را دارید همین الان از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان موسسه ایرانیان ارمنستان تماس بگیرید تا اطلاعات تکمیلی را در این باره کسب کنید.
.