شرایط امتحان و آزمون شبکه سیسکو و مایکروسافت

دنیای IT و مخصوصا بخش مهمی به نام شبکه یکی از پردرآمدترین شغل‌ها در جهان است. سیسکو و مایکروسافت دو شرکت بزرگ در این زمینه هستند که آزمون‌هایی را در این حیطه برگزار می‌کنند و در نهایت به متقاضیان مدرک CCNA و MCSE می‌دهند. این مدارک بین‌المللی در اکثر کمپانی‌های بزرگ جهان و ایران به عنوان یک پوینت قدرتمند در رزومه افراد متقاصی کار و همچنین دانشجویان محسوب می‌شود. در ادامه‌ به شرایط امتحان و آزمون شبکه سیسکو و مایکروسافت خواهیم پرداخت و نکات ضروری در مورد محل آزمون را در این باره ارائه خواهیم کرد.

شرایط امتحان و آزمون شبکه سیسکو

برای گرفتن مدرک معتبر CCNA‌ که متعلق به شرکت سیسکو می‌باشد می‌بایست در آزمون آن شرکت کنید. آزمون شبکه سیسکو تقریبا برای تمام افراد امکان‌پذیر است ولی شما باید حائز مهارت‌های لازم برای پاسخگویی به آزمون آنلاین و حضوری آن باشید. ابتدا باید در وبسایت این مجموعه یا مجموعه‌های برگزار کننده آن نظیر Pearson VUE در آزمون ثبت‌نام کنید و مبلغ موردنیاز برای شرکت در این آزمون را انتخاب کنید و سپس در موعد مقرر در آزمون شرکت کنید. هزینه‌ی آزمون سیسکو عمدتا متغیر است اما بازه‌ای بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ یورو دارد که قبل از ثبت‌نام این مبلغ به شما اعلام می‌شود.

شرایط امتحان و آزمون شبکه مایکروسافت

مدارکی که مایکروسافت به متقاضیان این گواهینامه بین‌المللی می‌دهد شامل MSCE و MCSA می‌باشد. سازمان‌های معتبری نظیر Pearson VUE این آزمون را برگزار می‌کنند. با ثبت‌نام در این وبسایت و پرداخت هزینه‌ها و همچنین تعیین نوع گواهینامه، تاریخ آزمون مشخص می‌شود و می‌توانید در وقت تعیین شده در آزمون شرکت کنید. در نظر داشته باشید که آزمون مایکروسافت بسیار سخت است و شما باید نمره‌ی ۷۰۰ از ۱۰۰۰ کسب کنید تا این گواهینامه به شما داده شود. این آزمون به طور کلی در ایران برگزار نمی‌شود..

محل آزمون سیسکو و مایکروسافت

امتحان‌های این دو مجموعه عمدتا به صورت حضوری می‌باشند و چون این آزمون‌ها در ایران برگزار نمی‌شوند شما باید در یکی از کشورهای همسایه نظیر ترکیه و یا امارات و ارمنستان در این آزمون حضور پیدا کنید. کشور ارمنستان به دلیل نزدیکی و همچنین به دلیل امکان سفر زمینی و هوایی بهترین جا برای شماست. هم از نظر هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنید و هم سفر به ارمنستان و اقامت در آنجا بسیار راحت‌تر است.
اگر قصد شرکت در این آزمون‌ها را دارید موسسه ایرانیان ارمنستان سفری راحت و بدون دغدغه و استرس را برای شما فراهم می‌کند