آکادمی علوم ارمنستان یک موسسه علمی و تحقیقاتی است که در حال حاضر دانشجویان زیادی در این آکادمی مشغول تحصیل هستند. این دانشگاه در سال ۱۹۴۳ تاسیس شده است. بیشتر فعالیت‌های این دانشگاه پژوهشی است و با سایر دانشگاه‌ها و سازمان‌ها در ارتباط است. این دانشگاه دارای پنج حوزه‌ی علمی است که شامل علوم پایه، فیزیک و اخترشناسی، علوم طبیعی و زیستی، علوم شیمی و علوم اجتماعی می‌باشد.
آکادمی علوم ارمنستان از نظر سطح علمی در درجه‌ی کیفی A قرار دارد. آکادمی علوم ارمنستان
با سایر دانشگاه‌های معتبر جهانی در امریکا و اروپا همکاری می‌کند و معمولا دانشجویان این دانشگاه می‌توانند برخی درس‌ها و دوره‌های خود را در این دانشگاه‌هابگذرانند.در آکادمی علوم ارمنستان تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. شهریه‌ای که دانشجویان این دانشگاه می‌پردازند بسته به رشته‌ی تحصیلی بین ۲۵۰۰ تا۶۰۰۰ دلار متغیر است.

 

این دانشگاه از نظر خوابگاه و امکانات رفاهی بسیار ایده‌‌‌‌آل است. برای ورود به این موسسه صلاحیت شما از طریق مصاحبه‌ی حضوری بررسی می‌شود و در صورت پذیرش می‌توانید در این دانشگاه شروع به تحصیل کنید. تحصیل در این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتر انجام می‌شود. جالب است بدانید به دلیل سطح علمی بالای این آکادمی، بسیاری از دانشجویان و اساتید اروپایی دوره‌های علمی و تحقیقاتی خود را در این دانشگاه سپری می‌کنند.
دانشجویان این دانشگاه پس از فراغت از تحصیل می‌توانند در پژوهشکده‌های وابسته این آکادمی مشغول به کار شوند. اکثر فعالیت‌های پژوهشی  و تحقیقاتی در این دانشگاه انجام می‌شوند و بستر مناسبی برای محققین فراهم شده است. شایان ذکر است که این موسسه تحقیقاتی یک نهاد دولتی است ولی جزو دانشگاه‌های پردرآمد محسوب می‌شود چرا که با سازمان‌ها و نهادهای مختلفی همکاری می‌کند و بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان از دانشجویان این دانشگاه‌ها برای انجام فعالیت‌های تحقیقاتی استفاده می‌کنند. مدرک این آکادمی کاملا مورد تایید ایران است.