تحصیل در ارمنستان

دانشگاه‌های ارمنستان سطح علمی بالایی دارند. دانشگاه دولتی ایروان در لیست دانشگاه‌های برتر جهان در بسیاری از رشته‌ها رتبه‌ی حائز اهمیتی را به خود اختصاص داده است و سایر دانشگاه‌ها هم به همین ترتیب از نظر علمی رتبه‌ی نسبتا خوبی در بین دانشگاه‌های اروپایی دارند.
تحصیل در ارمنستان علاوه بر این سطح علمی بالا، مزایای دیگری هم دارد که می‌توان به کم بودن هزینه‌ها در مقایسه با سایر کشورها اشاره کرد. در ضمن اکثر دانشگاه‌های ارمنستان آزمون ورودی هم ندارند و سخت‌گیری‌هایی که در اکثر کشورها برای اپلای وجود دارد برای ارمنستان به کمترین میزان ممکن رسیده است.برای تحصیل در ارمنستان مراحل مختلفی را باید طی کنید. از نامه‌نگاری با دانشگاه برای اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی گرفته تا ارسال مدارک و تاییدیه و شرکت در آزمون و مصاحبه، روالی هستند که باید آن را طی کنید تا بتوانید در دانشگاه مستقر شوید و شروع به تحصیل کنید.
.

مدت زمان تحصیل در ارمنستان

در تمام مدت زمان تحصیل هم ممکن است فرایندهایی را هم برای پرداخت شهریه، خوابگاه و مواردی از این دست طی کنید که وقتگیر هستند و انرژی زیادی از شما می‌گیرند. کار دانشجویی و فعالیت در کلینیک‌ها و مراکز آموزشی به صورت پاره و نیمه‌وقت هم مواردی هستند که می‌توانید در دوران دانشجویی خود انجام دهید تا بخشی از مخارج خود را تامین کنید.استفاده از تمام این خدمات راه‌حل‌های خاص خودشان را دارند و روند اداری آن کاملا معین است. اگر به زبان ارمنی هم تسلط نداشته باشید زمان و انرژی زیادی از شما خواهند گرفت. بهتر است در هر لحظه و هر زمان از وکیل مهاجرت خود در این زمینه کمک بگیرید. در حقیقت مشورت گرفتن از وکیل برای انجام این مراحل می‌تواند کار شما را بسیار راحت‌تر کند.
خدمات تحصیلی موسسه ایرانیان ارمنستان در بخش تحصیل شامل موارد زیر هستند:
.

  • مراحل اقدام به پذیرش و آماده‌سازی مدارک و ارسال آن
  • مراحل اخذ ویزای تحصیلی در کمترین زمان ممکن
  • اعلام زمان آزمون و زمان‌بندی مراحل مهاجرت به صورت کاملا حساب شده
  • زمان‌بندی سفر و بلیت‌ها
  • مشاوره در زمینه‌ی دانشگاه‌های برتر ارمنستان و رشته‌های قدرتمند آن‌ها
  • مشاوره‌ در زمینه‌ی ارتباط رشته‌ی دانشگاهی در ارمنستان با آمار اشتغال مرتبط با آن
  • استفاده از خدمات دانشگاه و خوابگا‌ه‌ها و موارد رفاهی
  • اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل

این خدمات تحصیلی به شما کمک می‌کنند تا بدون استرس در ارمنستان مستقر شوید و به تحصیل بپردازید. فرصت تحصیل در ارمنستان را غنیمت بشمارید. چرا که ارمنستان دروازه‌ی ورود به اروپا است. شما با مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های ارمنستان می‌توانید در اکثر کشورهای اروپایی مشغول به کار و فعالیت شوید و یا با اخذ اقامت دائم و همچنین پاسپورت ارمنستان بدون هرگونه مشکلی به سایر نقاط جهان سفر کنید.
در صورتی که قصد تحصیل و برگشت مجدد را دارید باید بدانید که برخی از دانشگاه‌های ارمنستان در لیست وزارت علوم برای تطبیق مدرک قرار ندارند. اما راه‌هایی قانونی برای انجام پروسه تطبیق مدرک وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. موسسه ایرانیان ارمنستان می‌تواند به شما کمک کند تا راه‌های قانونی را یاد بگیرید و از این طریق اقدام کنید. از پروسه‌ی ترجمه‌ی مدرک تا تایید آن در وزارت علوم و یا وزرات بهداشت توسط وکیل مهاجرتی راحت‌تر انجام می‌گیرد و سریع‌تر به نتیجه می‌رسد.
در حالت کلی برای اینکه راحت‌تر وارد دانشگاه‌های ارمنستان شوید و تحصیل کنید و از خدمات آن بهره‌مند شوید استفاده از خدمات تحصیلی موسسه ایرانیان ارمنستان می‌تواند خیال شما را از هر نظر راحت کند.
.