چرا به سرمایه گذاری در ارمنستان نیاز داریم؟

در شرایط فعلی و اوضاع نامناسب اقتصادی موجود در کشور یکی از راه های خوب سرمایه گذاری در کشورهای دیگر می‌باشد، در این مطلب سعی بر این داریم در مورد سرمایه گذاری در ارمنستان اطلاعات مفیدی را در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم.
یکی از عواملی که باعث می شود سرمایه گذاری در ارمنستان بسیار سود آور باشد، روابط تجاری خوب این کشور با سایر کشورها مانند آلمان، ایتالیا، بلاروس، پرتغال، رومانی، چین، سوئیس، فرانسه، قبرس، قزاقستان، کانادا، گرجستان و … می‌باشد که به عبارتی این فرصت طلایی ریسک سرمایه گذاری را بسیار پایین می‌آورد. به مورد دیگری که می توانیم اشاره کنیم، امتیازاتی است که کشور ارمنستان برای سرمایه گذاری به افراد واجد شرایط میدهد

 

امتیازات کشور ارمنستان برای سرمایه گذاری 

معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاری های بزرگ

سرمایه گذاری در کشور ارمنستان بدون نیاز به اخد مجوز

مالکیت کامل سرمایه

محدودیت در حساب های ارزی وجود ندارد

مالیات بر ارزش افزوده برای اجناس صادراتی اعمال نمی شود

معافیت از حقوق گمرک

یکی از مواردی که ما را از بابت سرمایه گذاری در ارمنستان خاطر جمع میکند پرداخت غرامت به سرمایه گذاران در  کشور ارمنستان می باشد. در واقع اگر یک تبعه‌ی خارجی اقدام به سرمایه گذاری در این کشور کند و بنا به دلایل مختلف دولتی و عملکرد نامطلوب نهادها دچار خسارت شود دولت ارمنستان حجم خسارت وارد به آن فرد را جبران خواهد کرد. هم چنین می‌توانید در هر بانکی که تمایل داشته باشید مبلغ مورد نظر خود را به عنوان سپرده قرار داده و در زمان مقرر سود سرمایه خود را دریافت و در صورت تمایل از کشور خارج نمایید.

انواع سرمایه گذاری در ارمنستان 

سرمایه گذاری در املاک:از آنجایی که ارمنستان کشوری مهاجر پذیر و توریستی است میتوانید به بازار املاک آن خوش‌بین باشید. در واقع با خرید و فروش واحدهای مسکونی میتوانید وارد بخشی از دنیای تجارت در ارمنستان شوید.

سرمایه گذاری در تولید: در این نوع سرمایه گذاری با توجه به گستردگی بخش تولید در ارمنستان میتوانید با توجه به نیاز کشور و جامعه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری خود را آغاز کنید.

سرمایه گذاری در صنایع دامپروری: با توجه به آب و هوا و اقلیم کشور ارمنستان فرصت‌های بیشماری در بخش دامپروری و کشاورزی وجود دارند که میتوانند سودهای بیشماری برایتان به همراه داشته باشند. ناگفته نماند که از مزیت‌های سرمایه گذاری در بخش دامپروری می توان به ریسک پایین آن نیز اشاره کرد.

با توجه به نکاتی که در بالا گفته شد میتوان برخی از فرصت‌های موجود در کشور ارمنستان را یافت و با علم به این موارد سود بسیار خوبی بدست آورید. در نهایت به این نکته باید توجه داشت که هر گونه فعالیت اقتصادی قطعا ریسک خود را دارد. بنابراین توصیه میکنیم با تحقیقات کامل و کسب مشاوره‌های لازم گام‌های خود را به سمت پیشرفت بردارید.