رستوران ارمنی در ایروان

تنوع غذایی و داشتن غذاهایی با ریشه تاریخی موجب گردیده که ارمنی‌ها چندین رستوران بومی و سنتی در ایروان دایر کنند تا همه گردشگرانی که به ارمنستان سفر میکنند بتوانند طعم غذاهای اصیل ارمنی را بچشند.

رستورانهای سنتی ارمنی

توسپیا

برای اینکه متناسب با همه سلیقه‌ها باشد، منوی توسپیا پر است از غذاهای گوشتی و گیاهی، اما پرطرفدارترین غذای آن خاشمالا ست که البته دلمه و قاپاما و غذاهای دریایی با انواع ماهیها را نیز میتوان سفارش داد.

لواش

در منوی این رستوران صبحانه و غذاهایی وجود دارد که همراه با آن نان لواش سرو میشود به همین خاطر در این رستوران شاهد نانوایی هستیم که نان لواش پخت میکند که البته این نحوه سرو غذا به فرهنگ ما ایرانیان نیز نزدیک است.

دلماما

همانطور که از نامش پیداست تخصص آن در پخت انواع دلمه برگ مو میباشد که البته این رستوران دلمه را به سبک خاصی میپزد. یعنی به جای گوشت چرخ شده از قطعات گوشت راسته، فلفل چیلی و رزماری استفاده و با ماست و موسیر آن را سرو میکند.

مر تاقه

در مر تاقه یک پیتزای ارمنی که با خمیر نان، گوشت چرخ شده، گوجه فرنگی، ذرت، پیاز، جعفری تهیه میشود را با دوغ سرو میکنند. مر تاقه یکی از رستورانهای ارزان و درجه یک ایروان محسوب میشود.

انوش

شهرت اصلی این رستوران در تهیه انواع غذاهای سنتی ارمنی است در کنار آن میتوان برخی از غذاهای محبوب اروپایی را نیر یافت. در دکوراسیون آن بیشتر از چوب استفاده شده که فضای دلنشینی را به وجود آورده است.

اولد اریوان

تنوع زیادی در منوی آن دیده میشود. معروفترین غذاهای اولد اریوان دلمه و ماهی ایشخان که کاملا با سلیقه ایرانیان منطبق است. طرحی داخلی رستوان از سنگ و چوب میباشد که نمایانگر فرهنگ اصیل ارمنی است.
از دیگر رستوران های مشهور ایروان میتوان به موارد زیر اشاره کرد.
پاندوک ایروان
مر کیوق
کوکاس تاورن
تومانیان شاورما