معرفی بهترین جاذبه های دیدنی و گردشگری ارمنستان

اگر قصد سفر به ارمنستان و یا شهر های دیگر این کشور دارید، حتما به نقاط دیدنی و جاذبه های گردشگری ارمنستان توجه کنید. ارمنستان با توجه به قدمت تاریخی کهنی که دارد جاذبه های گردشگری زیادی برای خیلی از توریست ها و مسافران ایجاد کرده است.
شهر ایروان بزرگترین شهر و پایتخت ارمنستان هست که با جاذبه های فراوانی که دارد، سالیانه میزبان خیلی از مسافران می باشد. موزه ماتنادران یکی از اصلی ترین و جذاب ترین نقاط گردشگری ایروان هست. در این موزه قدیمی، بیش از ۱۷۰۰۰ آثار از دست نوشته های تاریخی و ادبیاتی و … را به زبان ارمنی، فارسی، روسی، عربی و… را نگه داری می شود.

مهم ترین جاذبه های گردشگری و نقاط توریستی ارمنستان

یکی از بزرگ ترین میدان های شهر ایروان، میدان جمهوری هست که قبلا این میدان را به نام لنین نام گذاری کرده بودند که حتی تا سال ۱۹۹۰ در این میدان مجسمه لنین قرار داشت و پس از انحلال شوروی این مجسمه برداشته شد. قابل ذکر هست که موزه تاریخ ارمنستان در این میدان قرار دارد و این موزه در سال ۱۹۲۰ ساخته شده و تا به حال مجموعه ای بالغ بر ۴۰۰۰۰۰ آثار تاریخی را در خود نگه داری می کند.
کلیسای کاتولیک ایروان یکی از کلیساهای به جا مانده از قرون وسطا هست که امروزه یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری شهر ایروان به حساب می آید.