انواع غذا در ارمنستان

قبل از سفر به هر کشوری کسب اطلاعاتی مانند انواع غذا و نحوه طبخ آنها میتواند به ما کمک کند که در آن کشور به راحتی غذاهای متناسب با ذائقه خود را پیدا کنیم.

غذاهای سنتی ارمنی ها

مردم هر کشوری بنابر شرایط اقلیمی، آداب و رسوم و فرهنگ خود از ذائقه خاصی پیروی میکنند. برخی از آنها به دلیل اینکه از گذشته تا اکنون بین ارمنی ها رایج بوده تبدیل به بخشی از سنت آنها شده است، که عبارتند از:

خاشلاما(Khashalama) : این غذا را برای مراسم‌های خاص سنتی و مذهبی تدارک می‌بینند. برای تهیه آن از گوشت بره یا گاو استفاده میشود که شب تا صبح در دمای ملایم پخته شده و همراه با سبزیجات سرو میشود.

خاش یا کله پاچه (Khash): برای پختن خاش از قلمه گوسفند و گاو با سیر، سرکه، نمک و آبلیمو استفاده میکنند برای سرو آن نیز خیارشور و نان لواش تهیه میشود. خاش را مانند کله پاچه بیشتر در هنگام صبح مصرف میکنند.
پیلاف (Pilaf): پیلاف همان پلو می‌باشد که در مناطق مختلف ارمنستان به روشهای متفاوتی طبخ میشود. برنج را با مواد غذایی مانند بلغور، رشته فرنگی، کره، آب مرغ، برگه زردآلو و گاهی نیز با گوشت بره یا گاو تهیه میکنند.
خورواتس (Khorovats): گوشت تازه را در چاشنی‌های طعم دهند خوابانده و با زغال میپزند.
ماهی کبابی: این کباب از نوعی ماهی قزل آلای دریاچه سوان به نام ایشخان (Ishkhan) تهیه میشود. ماهی را با ادویه‌های مخصوص طعم‌دار و کباب میکنند.
لولا کباب (Lula Kabab): راسته گوسفند را در تخم‌مرغ، پاپریکا، رب گوجه فرنگی، برگ نعناع، فلفل‌سیاه و پیاز خوابانده کباب میکنند؛ البته با جعفری خرد شده بر روی کباب و برنج سرو میشود.
چی‌کوفته (Chi Kofte): به کوفته خام که با گوشت گاو، گوجه فرنگی، پاپریکا، پودر زیره، فلفل چیلی، نمک دریایی و بلغور تهیه میکنند. این کوفته تند را با لیمو و روغن زیتون میل میکنند.