واحد پول کشور ارمنستان درام است. درام در زبان ارمنی به معنی پول است و برگرفته از کلمه‌ی عربی درهم است. این پول در سال ۱۹۹۱ وارد جریان اقتصادی کشور شد. این پول با نام AMD شناخته می‌شود.  ارزش این پول در بازار جهانی نسبت به دلار آمریکا عمدتا ثابت است و در حال حاضر ارزشی برابر ۰٫۰۰۲ دلار دارد. یعنی یک دلار برابر با ۴۷۹ درام است.

در جریان فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی کشورهایی که از آن جدا شدند با ایجاد یک واحد پولی جدید سعی کردند تا اقتصاد خود را مستقل کنند و  ارمنستان از روبل روسیه به درام ارمنستان تغییر واحد داد. ارمنستان بعد از قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان و ارمنستان جزو آخرین کشورهایی بود که واحد پولی مخصوص به خود را ثبت رساند. پول ارمنستان در حال حاضر در مبادلات جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. جالب است بدانید هر درام ارمنستان در حال حاضر ۸۷ ریال ایران است.

این نرخ برای ایرانی‌هایی که به این کشور سفر می‌کنند تقریبا مناسب است برای همین کشور ارمنستان جزو کشورهایی است که بیشترین میزان مهاجر از ایران را دارد. اکثر این مهاجرین را دانشجویان تشکیل می‌دهند. به طور کلی کشور ارمنستان از نظر میزان تفاوت واحد پولی کشور به‌صرفه‌تری نسبت به بیشتر کشورهای اروپایی است.

علامت درام برای تمام واحدهای پولی این کشور نقش بسته است. این آرم در سال ۱۹۹۵ طراحی شد و از آن موقع تا الان بدون تغییر باقی مانده است. پول این کشور در طی این سال‌ها بارها تغییر کرده است و اسکناس‌ها و سکه‌های جدیدتری وارد جریان اقتصادی این کشور شده‌اند.