ایروان تابع قوانین کلی کشور ارمنستان است اما به دلیل اینکه پایتخت این کشور است و روی پتانسیل‌های توریستی آن بسیار کار شده است عمدتا موارد خاصی در آن به چشم می‌خورد که ممکن است در نگاه یک توریست، مخصوصا توریست ایرانی جالب توجه باشد.
نوشیدنی‌های الکلی و انواع آبجو و بارها و کلاب‌ها در این شهر فراوان‌اند. احتمالا بارها در خیابان‌های این شهر افراد مست را ببینید که در آنجا رفت و آمد می‌کنند یا در قسمت‌های دنج شهر نشسته‌اند و انواع نوشیدنی‌ها را در اختیار دارند. مصرف الکل در این شهر منع قانونی ندارد. اما رانندگی در حالت مستی و یا حضور در مراسمات رسمی در حالت مستی قوانین خاص خودش را دارد. این شهر امنیت بالایی دارد. احتمال اینکه در خیابان ضدوخورد و یا درگیری ببینید بسیار کم است. حتی در ساعت‌های آخر شب و اوایل صبح هم خیابان‌های آن پر از آدم‌هایی هستند که برای پیاده‌روی یا قدم زدن به بیرون آمده‌اند.

برای پاساژها و مغازه‌ها ساعت تعطیلی خاصی تعیین نشده است و اکثر کافه‌ها و بارها به صورت ۲۴ ساعته باز هستند. یکی از مواردی که در ایروان حساسیت بالایی روی آن وجود دارد مزاحمت برای ساکنین در ساعت پایانی شب است. اگر سروصدای زیادی داشته باشید و یا با ماشین و … مزاحم خواب افراد شوید احتمالا دچار مشکل شوید. داروها و مخصوصا داروهای کدئین دار را قبل از مسافرت با خودتان نبرید چون ممکن است در فرودگاه ایروان سوالاتی در این زمینه از شما پرسیده شود. می‌توانید این داروها را از خود ارمنستان هم تهیه کنید.
در ایروان اکثر افراد به زبان انگلیسی مسلط هستند و هرگونه توهین و یا هتاکی به مردم و یا تاریخ آن‌ها ممکن است برای شما گران تمام شود. مردم ارمنستان احترام ویژه‌ای برای ملیت و تاریخ خود قائل هستند و اگر حرف‌ها و کلام شما برای آن‌ها آزاردهنده باشد احتمالا با شما برخورد کنند. سعی کنید موارد خارج از عرف را هم در این کشور انجام ندهید. سیگار کشیدن در اماکن عمومی، آواز خواندن در خیابان، تیکه و متلک‌پرانی به خانم‌ها، آشغال ریختن در خیابان و مواردی از این دست با اینکه شامل مجازات نمی‌شوند اما کاملا با عرف مردم ارمنستان مخالف است و بهتر است این موارد را رعایت کنید تا در طول سفر دچار درگیری‌های لفظی و کلامی و … نشوید و از سفر خود لذت ببرید. رعایت کردن این موارد نشان از احترام به فرهنگ و عرف جامعه‌ی ارمنستان است.