ارمنستان کشور زیبایی است. کسی نمی‌تواند منکر زیبایی‌های طبیعی آن شود. دریاچه‌های هیجان‌انگیز، کوه‌ها، مناظر طبیعی و حتی دشت‌ها و جاده‌های این کشور هم زیبا و شگفت‌انگیزند. یک مکان خوب برای تفریح و گردشگری و گذران اوقات فراغت. سفر به ارمنستان سفری هیجان‌انگیز به یکی از کشورهای دنج و دست‌نخورده است.
دریاچه‌ی سوان یکی از جاذبه‌های طبیعی این کشور است. دریاچه‌ای پرآب که در ۶۶ کیلومتری شمال شرق ایروان قرار دارد و در بهار و تابستان سیلی از جمعیت گردشگران و توریست‌ها را به سمت خود می‌کشاند. در حقیقت دریاچه‌ی سوان به درستی مرواردید طبیعت ارمنستان نام گرفته است. مرواریدی که می‌توانید با قایق روی آن حرکت کنید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید. یکی دیگر از جاذبه‌های عجیب ارمنستان پل شیطان است. پلی سنگی در دل دره‌ها و کوه‌ها و مشرف به چشمه‌های معدنی گازدار که شما را هیجان‌زده خواهد کرد.

جنگل خسرو هم جزو جاذبه‌های طبیعی و دست‌نخورده‌ی این کشور است. جنگلی قدیمی و سراسر درختان سپیدار و بلوط که یک ماجراجویی فوق‌العاده را به شما هدیه خواهد کرد. یرموک هم که به معدن چشمه‌های آب معدنی معروف است جایی است که می‌توانید هم از این چشمه‌ها استفاده کنید و هم از دیدن آبشار ۷۰ متری یرموک لذت ببرید. تعداد آبشارها در این کشور بسیار زیاد است. آبشار مامروت قار یک آبشار با پهنای وسیع است که به شما تجربه‌ای هیجان‌انگیز را هدیه می‌دهد. آبشاری سبز زنگ با آبی زلال و شفاف. در حقیقت از نمای دور این آبشار شبیه یک چتر دیده می‌شود. چتری که باران از روی آن سرازیر است.
سری به دره‌های ارمنستان هم بزنیم. دره لوری یکی از آن‌هاست. دره‌ای بزرگ و پهناور که رودخانه‌های زیادی در آن جریان دارند. مناظر فوق‌العاده‌ای که بارها و بارها در نقاشی‌های بزرگان دیده‌ایم. ارتفاعاتی که مشرف به جنگل‌های بلوط است و دورتا دور آن را این درخت‌ها فراگرفته‌اند. ارمنستان کشور طبیعت است. کشوری که با طبیعتش شناخته می‌شود و زیبایی‌های طبیعی آن انسان را شاد و سرمست و هیجان‌زده می‌کند.