ارمنستان ۱۲۵ امین کشور از نظر اقتصاد صادراتی در جهان است. به گزارش OEC‌ کشور ارمنستان در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۲٫۴۴ میلیارد دلار صادرات داشته است ولی ۳٫۶۹ میلیارد دلار واردات داشته که باعث ایجاد یک عدم تعادل در جریان اقتصادی این کشور شده است. اما این کشور با اخذ مالیات و درامدهای داخلی توانسته‌ است تا حد زیادی این عدم تعادل را جبران کند.

محصولات اصلی صادراتی ارمنستان مس، تنباکو، طلا و آلومینیوم است. این محصولات ارزش بالایی دارند و تا حد زیادی توانسته‌اند اقتصاد کشور ارمنستان را نجات دهند. بیشرین حجم صادرات این کشور مس و فرآورده‌های آن می‌باشد که در سال ۲۰۱۷ توانست ۸۴۶ میلیون دلار صادرات داشته باشد.

مهم‌ترین محصولات وارداتی این کشور نفت، نفت خام، مواد شیمیایی، محصولات سلامت و پزشکی، الماس و تجهیزات مخابراتی هستند. البته احتمال می‌رود که واردات تجهیزات مخابراتی در سال‌های آتی کمتر شود چرا که با اجرای زیرساخت‌های کامل مخابراتی نیازی به واردات این تجهیزات نیست اما همانطور که گفته شد حجم واردات ارمنستان به مراتب بیشتر از حجم صادرات و این کار مشکلات زیادی را گریبانگیر دولت ارمنستان کرده است.

مقصد صادرات اصلی کشور ارمنستان روسیه است که ۵۶۹ میلیون دلار سالانه به این کشور صادرات دارد. در سال ۲۰۱۷ واردات این کشور از ایران حدود ۱۷۶ میلیون دلار بوده است که بیشتر مواد غذایی و میوه و حبوبات بوده است. واردات این کشور هم بیشتر از روسیه و چین است. در حال حاضر تجهیزات مخابراتی این کشور از چین تامین می‌شود و در ازای آن مس به این کشور صادر می‌شود. اگر وضعیت کشاورزی ارمنستان بهبود پیدا کند تا حد زیادی می‌تواند این نامیزانی در صادرات و واردات را جبران کند. ارمنستان با آذربایجان، گرجستان، ایران و ترکیه مرز مشترک دارد و از نظر واردات و صادرات هم رابطه‌ی خوبی با این کشورها به جز آذربایجان دارد.