بخش عمده‌ی ارمنستان را ارمنی‌ها تشکیل می‌دهند و دلیل نامگذاری ارمنستان هم همین است. البته ارمنی دین نیست و زبان مردم ارمنستان است. بسته به عقایدی که در این کشور وجود دارد عقاید ارمنی‌ها بیشتر مسیحیت و شاخه‌ی ارتدکس می‌باشد. البته پیروان مذاهب کاتولیک و پروتستان هم در این کشور وجود دارند. ارمنستان جزو اولین کشورهایی بود که مسیحیت را به عنوان دین رسمی ثبت کرد. کلیساهای ارامنه هم با هم اختلافاتی دارند و عمدتا اختلاف‌نظرهایی بین کلیسای کاتولیک و ارتدکس وجود دارد.

باید گفت که ارمنی‌ها در سال‌های اخیر چندان فعالیت مذهبی ندارند و با ترکیب فرهنگ این کشور با فرهنگ اروپایی اعتقادات مسیحی کمرنگ‌تر شده است اما همچنان دین رسمی در این کشور مسیحیت است. مردم این کشور با توریست‌ها از نظر اختلاف ادیان مشکلی ندارند و عمدتا رابطه‌ی خوبی با مسلمانان دارند. به همین دلیل آمار سفر مسلمانان به ارمنستان بیش از سایر ادیان است.

بیشتر مردم ارمنستان با زبان انگلیسی و روسی آشنایی دارند و از نظر ارتباطی هیچ مشکلی از این نظر وجود ندارد. مردمی خونگرم هستند اما معمولا به برقراری ارتباط چندان تمایلی ندارند. مردم ارمنستان جشن‌ها و مراسمات مذهبی و غیرمذهبی خاص خودشان را دارند. این جشن‌ها بسیار پرشور برگزار می‌شوند و معمولا افراد زیادی برای دیدن این جشن‌ها به ارمنستان شرکت می‌کنند.

از نظر سطح فرهنگی، ارمنستان اشتراکات زیادی با اروپا دارد. در حقیقت می‌توان گفت ترکیبی از فرهنگ روسی و اروپایی را با هم دارد. کشور آرام و ساکتی است و امنیت بالایی دارد. مکانی امن برای زندگی است که درصد آمار جرم و جنایت هم در آن نسبت به سایر کشورها کمتر است. ارمنستان در سال‌های اخیر میزبان ایرانیان زیادی بوده‌اند. چه افرادی که به صورت مادام‌العمر به آنجا مسافرت کرده‌اند و چه دانشجویان و توریست‌هایی که برای تحصیل و یا گردشگری به این کشور سفر کرده‌اند از وضعیت آنجا راضی هستند و تجربه‌ی سفر خود را دلچسب و خوشایند می‌دانند.