هزینه سفر به ارمنستان

آشنایی با خطوط حمل و نقل در کشور ارمنستان

کشور ارمنستان یکی از کشورهای توریستی و گردشگری می باشد و برای انتقال مسافران در داخل ارمنستان خطوط حمل و نقلی مختلفی ایجاد و راه اندازی شده است و یکی از نکته های جالب در حمل و نقل در ارمنستان، عدم وجود حمل و نقل دریایی می باشد. قابل ذکر هست که شهر ایروان از راه اندازی و ساخت خطوط حمل و نقلی در این سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است.

حمل و نقل داخل شهری در شهر ایروان به ۴ گروه دسته بندی می شود. که اولین و عمومی ترین وسلیه نقلیه، تاکسی می باشد و به جرات می توانید ببینید که کرایه‌ی تاکسی در ایروان بسیار ارزان و کم است. دومین حمل و نقل ارزان در ارمنستان مربوط به خطوط مترو می شود که روزانه خیلی از مسافران را در داخل شهر جابجا می کنند.

دیگر خطوط حمل و نقل در ارمنستان را بشناسید

معمولا استفاده از اتوبوس‌ها در داخل کشور ارمنستان خیلی اقتصادی هست و عموما خیلی از مردمان بومی ارمنستان برای رفت و آمد بین روستاها و حومه های شهری از اتوبوس استفاده می کنند.

یکی دیگر از خطوط حمل و نقل در ارمنستان، مینی ون‌ یا مینی بوس هست. که برخی از مردمان ارمنستان از این خطوط برای حمل و نقل استفاده می کنند که تقریبا این مینی بوس ها یا مینی ون ها رو میشه در هرجای شهر ببنید و حتی خارج از ایستگاه هم سوار بشوید.

هزینه سفر به ارمنستان

هزینه سفر به ارمنستان

حمل و نقل های آنلاین در کشور ارمنستان

در حال حاضر شرکت های حمل و نقلی مختلفی در ارمنستان وجود دارد که دو شرکت آن به صورت گسترده و پیشرفته به کار خودشان ادامه می دهد. شرکت TAXONLIE جزء شرکت های آنلاین برای خدمات رسانی وسیله نقلیه تاکسی به عموم هست و شرکت YANDEX هم یکی از شرکت های روسی برای حمل و نقل در سراسر کشور ارمنستان می باشد.

ایرانیان ارمنستان به شما گردشگران پیشنهاد می دهد که اگر قصد سفر های طولانی در این کشور را دارید حتما از این نوع تاکسی ها به علت هزینه خدمات رسانی کم استفاده کنید.